YÜKSEK KALİTE, TECRÜBE, UZMAN KADRO

  • TEL.: 0232 364 0031
    CEP: 0532 549 0463
  • 1714 SK. NO: 8/201-202
    Karşıyaka - İZMİR

KUMLAMA ve BOYAMA

Kumlama ve Boyama
 
Kumlama, metalin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı üzerindeki yağ, kir ,pas ve korozyonu kaldırıp boyama işlemi ile metalin kullanım ömrünü uzatmak için uygulanan bir yöntemdir.
 
Kumlama Sarf Malzemeleri olarak, paslanmaz çelik bilye, cam kürecik, alüminyum oksit bilye, çelik grit, bazalt, silis, kuvars gibi aşındırıcılar kullanılmaktadır.
 
Kumlama Malzemeleri
 
Silis: Oldukça ince çeşitleri olan silis kumu genellikle ince saclarda hafif şiddetle kumlama yapılacağı zaman kullanılır.
 
Bazalt: Tozuması az denilebilecek bu kum genellikle kapalı ortamlarda kumun geri dönüşümlü olarak kullanılabileceği yerlerde kullanılır.
 
Grit: Kumtaşı olarak da bilinmektedir. Tozuması en az ve kumlama gücü en iyi olan kum çeşididir. Aslında kum değil demir artığıdır.

BOYA
Metale kumlama yapıldıktan sonra, oksidasyona maruz kalmadan usta eller tarafından hemen boyama uygulamasına geçilmelidir. Astar boya atılmalı ve sonrasında asıl boya işlemine geçilmelidir.
 
Firmamız da kullanılan boya malzemesi ne kadar kaliteli olsa da, önemli olan profesyonel ve ustalaşmış ellerin devreye girmesidir. Ekipmanların maruz kaldığı iklim şartları da önem arz etmektedir.